Inteligentne budynki

System inteligentnego domu F&F Pabianice

W tym wpisie pragniemy państwu trochę przybliżyć zagadnienia związane z inteligentnym sterowaniem domów. Na rynku jest dostępnych wiele systemów różnych firm, ale dzisiaj skupimy się na polecanym przez nas F&Home oraz F&Home Radio.

F&HOME system przewodowy.

Zacznijmy od systemu przewodowego F&Home. System F&Home jest jednym z bardziej interesujących rozwiązań w dziedzinie inteligentnych domów. Oferuje szeroki zakres funkcji w korzystnej cenie.
Umożliwia:
– zarządzanie i sterowanie ogrzewaniem, chłodzeniem i wentylacją
– sterowanie oświetleniem (ściemniacze i sceny świetlne, oświetlenie LED i RGB)
– sterowanie roletami, bramami i innymi elementami silnikowymi
– załączanie/wyłączanie różnych obwodów i odbiorników (w tym gniazd), oświetlenia zewnętrznego, zraszaczy, sprzętu AGD, itp.
– bezprzewodowe sterowanie poprzez WIFI i Internet oraz zdalne sterowanie i nadzór GSM

– sterowanie za pomocą paneli dotykowych, tabletów oraz smart-fonów.

Dzięki „rozłożeniu” systemu na oddzielne podsystemy (moduły) indywidualnie realizujące poszczególne funkcje każdy może dopasować system do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych.

F&HOME Radio.

Drugą wersją systemu F&Home jest wersja Radio. Od wersji przewodowej odróżnia ją to że sterownik komunikuje się z odbiornikami (np sterownikami rolet, temperatury, przekaźnikami) bezprzewodowo za pomocą Wi-Fi. Dodatkowo w tym przypadku mamy możliwość adaptacji już istniejącej tradycyjnej instalacji elektrycznej, bez większych przeróbek. System F&Home Radio daje nam możliwość wykorzystania niewielkich modułów mieszczących się w puszkach połączeniowych.instrukcja.indd

JAK DZIAŁA SYSTEM F&HOME RADIO?

F&HOME RADIO integruje instalacje w budynku w taki sposób, aby ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja, oświetlenie oraz alarm i kontrola dostępu do pomieszczeń tworzyły jeden sprawnie działający system, służący bezpieczeństwu i komfortowi mieszkańców budynku za sprawą bezprzewodowej technologii oraz urządzeń mobilnych.

W praktyce oznacza to możliwość integracji urządzeń elektrycznych w taki sposób, aby jednym gestem dłoni można było stworzyć nastrojową scenę świetlną w salonie i sypialni, opuścić rolety i dopasować temperaturę wnętrza, a opcja zdalnego sterowania poprzez Internet gwarantuje, że nawet po powrocie z długiej podróży nasz dom powita nas tak, jakbyśmy nigdy nie wyjeżdżali

A oto krótka prezentacja możliwości systemu F&Home:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *